Lützen Produktion Video und Medien

Lützen Produktion Video und Medien video gazetare kineastët Prodhues i Korporatës Video


Mirë se vini Gama jonë e ofertave Çmimet Referencat (përzgjedhja) Kontaktoni

Lützen Produktion Video und Medien - mënyra më e mirë për të regjistruar koncerte, shfaqje teatrale, ngjarje, biseda...
... për t'i publikuar ato në TV, ueb, në BluRay, DVD.Një kombinim sfidues: kërkesa dhe një buxhet i ngushtë?

Shpesh të dyja nuk mund të pajtohen. Lützen Produktion Video und Medien është përjashtim nga rregulli. Ne përdorim kamera moderne të të njëjtit lloj të gjeneratës së fundit me sensorë të mëdhenj imazhi 1 inç. Cilësia optimale e imazhit është e garantuar, edhe në kushte të vështira ndriçimi. Për më tepër, në varësi të situatës, përdoren rrotullues të programueshëm të panit të motorit. Kështu, kontrolli në distancë është i mundur. Kjo minimizon shpenzimet e personelit dhe redukton ndjeshëm kostot.


Ne ofrojmë ndër të tjera shërbimet e mëposhtme

Prodhimi video me shumë kamera (regjistrimi paralel me shumë kamera)

Prodhimi i videos me shumë kamera është fokusi kryesor i Lützen Produktion Video und Medien. Ne përdorim kamera të të njëjtit lloj. Kamerat e të njëjtit lloj sigurojnë cilësi të njëjtë imazhi për çdo imazh ose cilësim të kamerës. Materiali video është prerë në kompjuterë me performancë të lartë. Si një nga prodhuesit e paktë të videove, Lützen Produktion Video und Medien mund të prodhojë video në 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Video incizim koncertesh, shfaqjesh teatrore dhe leximesh...

Për regjistrimin video të koncerteve, shfaqjeve teatrore, leximeve, etj., ne përdorim vazhdimisht metodën me shumë kamera. Regjistrimi i videos me shumë kamera bën të mundur regjistrimin e zonave të ndryshme të performancës nga këndvështrime të ndryshme. Përdoren kamera me telekomandë. Rreshtimi shumë i larmishëm i kamerave bëhet nga një pikë qendrore. Në këtë mënyrë, 5 ose më shumë kamera mund të operohen nga një person i vetëm. Kjo kursen shpenzimet e personelit për ju.
Raporte televizive dhe video për radio, transmetim dhe internet

Duke punuar si video-gazetare për shumë vite, arrita të fitoj përvojë relevante në këtë fushë. Janë prodhuar dhe transmetuar disa qindra reportazhe televizive, video dhe raporte. Temat ishin po aq të ndryshme sa edhe vendet e raportuara. Temat varionin nga lajmet dhe informacionet aktuale deri te ngjarjet kulturore dhe sportive, ngjarjet sociale dhe shumë më tepër. Ne jemi në gjendje të hulumtojmë për ju në të gjitha fushat e mundshme dhe të prodhojmë video kontribute dhe raporte televizive.
Prodhimi video i raundeve të bisedimeve, ngjarjeve të diskutimit, intervistave, etj.

Përdorimi i disa kamerave është gjithashtu i dobishëm për prodhimin e videove të raundeve të bisedimeve, intervistave, ngjarjeve të diskutimit, etj. Nëse pyetësi nuk duhet të jetë i dukshëm në intervistat me vetëm një person, do të mjaftonin dy kamera. Megjithatë, nëse bëhet fjalë për një intervistë ose një situatë bisede me disa persona, ne natyrshëm mbështetemi në metodën me shumë kamera. Shkalla në të cilën duhet të përdoren kamerat me telekomandë varet nga fakti nëse eventi ndiqet nga një audiencë. Nëse intervistat, bisedat ose raundet e diskutimit regjistrohen pa audiencë, nuk ka nevojë për një anim të motorit.
Redaktimi i videos, rregullimi i videos, redaktimi audio

Sigurisht, nuk mjafton vetëm regjistrimi i koncerteve, ngjarjeve, intervistave dhe diskutimeve etj. Një prodhim video nuk mund të përfundojë pa redaktim video. Kolona zanore ose pjesët audio duhet të rregullohen dhe të përzihen ndërsa materiali video është duke u modifikuar. Integrimi i materialit shtesë të tekstit dhe imazhit, si dhe integrimi i logove dhe blurbave gjithashtu ndodh gjatë redaktimit të videos. Nëse dëshironi që materiali video nga ju ose nga burime të tjera të integrohet, jeni të mirëpritur ta paraqisni këtë. Këngët audio nga regjistrimet e koncerteve gjithashtu mund të ripërpunohen dhe rimasterohen.
CD, DVD, disqe Blu-ray - Prodhim i serive të vogla

Lützen Produktion Video und Medien ofron prodhim të vogël të CD-ve, DVD-ve dhe disqeve Blu-ray. CD-të, DVD-të dhe disqet Blu-ray ofrojnë përparësi të veçanta ndaj mediave të tjera të ruajtjes, dhe jo vetëm për arkivim. Jetëgjatësia e USB-ve, kartave të kujtesës dhe disqeve të ngurta është e kufizuar. Disqeve Blu-ray, DVD-ve dhe CD-ve u mungojnë komponentët elektronikë. Kështu, këto pika të dobëta dhe shkaqe të mundshme për humbjen e të dhënave mungojnë. Disqet Blu-ray, DVD-të dhe CD-të janë zgjidhja më e mirë për të shitur, dhuruar ose arkivuar muzikë dhe video si kujtim.

Nga rezultatet e mbi 2 dekadave të prodhimit të videove
Ekspozita Njohuri + Fuqi - Shën Benedikti dhe Otonët në manastirin Memleben: Një udhëtim në të kaluarën e rrethit Burgenland

Intervistë me Andrea Knopik: Si kontribuon ekspozita Njohuri+Fuqia në manastirin Memleben ... »
Video reportazh për këtë ngjarje me titull -Racionaliteti i energjisë! Tani!- për EnergieVernunft Mitteldeutschland eV në IHK Halle

Video raport për këtë ngjarje të EnergieVernunft Mitteldeutschland eV ...»
Unë jam vetëm i zemëruar! Të vdekur nga vaksinimi kundër koronës! E provuar! Raport faktik!

Kaos emocional: Vaksinimi kundër Korona përfundon fatalisht! Një raport i ... »
Nga libri i recetave të gjyshes në skenë: Reese & Së pari ju çojmë në një udhëtim gastronomik, shpjegoni origjinën e klasikëve të natës së Krishtlindjeve dhe krijoni sallatën perfekte me patate me bockwurst live.

Reese & Paraqisni sallatën me patate me Sagën Bockwurst: Një traditë ... »
Rishikimi i datës 18 shtator 2023: Dokumentacioni video i demonstrimit ASKUSH ME SEMAFITË në Weissenfels

Fotot dhe përshtypjet: Dokumentacioni video i FUNDIT ME demo të AMPELSPIEELCHEN në ... »
"Portreti i Manastirit Memleben dhe Pallatit Perandorak: Intervistë me Andrea Knopik MA, Drejtues i Manastirit Memleben dhe Muzeut të Pallatit Perandorak në rrethin Burgenland"

"Historia e Memleben: Raporti televiziv për manastirin dhe pallatin perandorak me ...»
Kukulla magjike: Teatri i Naumburgut prezanton "Druri dhe terheqes te fijeve" ne Marien-Magdalenen-Kirche

Televizioni takohet me teatrin e kukullave: raport televiziv për ekspozitën ... »
Raport televiziv mbi historinë e suksesit të qendrës së krijimtarisë Zeitz dhe mbështetjen e saj për fëmijët dhe të rinjtë në fusha të ndryshme.

Raport televiziv mbi suksesin e qendrës së krijimtarisë Zeitz në ... »Lützen Produktion Video und Medien pa Kufij
lietuvių | lithuanian | litouws
bugarski | bulgarian | болгар
français | french | francese
deutsch | german | 독일 사람
suomalainen | finnish | finsk
فارسی فارسی | persian farsia | Персідская фарсія
中国人 | chinese | չինական
nederlands | dutch | 荷兰语
bosanski | bosnian | bosniska
english | anglais | إنجليزي
বাংলা | bengali | בנגלית
basa jawa | javanese | 爪哇语
hrvatski | croatian | basa kroasia
bahasa indonesia | indonesian | Ինդոնեզերեն
shqiptare | albanian | bahasa albania
ქართული | georgian | גרוזינית
беларускі | belarusian | belarus
tiếng việt | vietnamese | в'єтнамська
čeština | czech | çex
עִברִית | hebrew | عبری
عربي | arabic | arabisht
norsk | norwegian | նորվեգական
slovenščina | slovenian | sloven
polski | polish | pollakk
lëtzebuergesch | luxembourgish | luxembourgish
日本 | japanese | japanski
македонски | macedonian | मेसीडोनियन
Српски | serbian | serbio
malti | maltese | maltesisch
italiano | italian | talijanski
dansk | danish | дански
slovenský | slovak | eslovaco
eesti keel | estonian | észt
한국인 | korean | korean
íslenskur | icelandic | izlandi
қазақ | kazakh | kazake
română | romanian | roumain
Ελληνικά | greek | यूनानी
português | portuguese | portugalin kieli
Русский | russian | russian
հայերեն | armenian | tiếng armenia
magyar | hungarian | hongaars
svenska | swedish | Σουηδικά
gaeilge | irish | ιρλανδικός
español | spanish | шпански
latviski | latvian | Латышскі
Монгол | mongolian | mongolian
türk | turkish | turco
हिन्दी | hindi | ヒンディー語
azərbaycan | azerbaijani | aserbaidschan
українська | ukrainian | ukrainsk
suid afrikaans | south african | juhoafrický


Peržiūra Krzysztof Nisha - 2024.07.25 - 07:28:22