Lützen Produktion Video und Medien

Lützen Produktion Video und Medien Концертна видео продукција Корпоративен продуцент на видео Театарска видео продукција


Почетна страница Услуги Барање за понуда Претходни проекти Контакт

Lützen Produktion Video und Medien - најдобар начин за снимање настани, состаноци, концерти, разговори, театарски претстави...
… да ги објавите на ТВ, Интернет, ДВД, Blu-Ray диск итн.Извонреден квалитет и покрај ограничените финансиски ресурси?

Ретко е возможно да се постигнат и двете во исто време. Lützen Produktion Video und Medien е исклучок од правилото. Нашите камери со големи сензори за слика од 1 инчи се од ист тип, најнова генерација и многу модерни. Обезбеден е оптимален квалитет на сликата дури и во тешки услови на осветлување. Програмабилните навалувачи на моторот овозможуваат далечинско управување со камерите, минимизирајќи ги персоналните трошоци и намалувајќи ги трошоците за вас како клиент.


Можеме да работиме за вас во следните области, меѓу другото

Синхроно снимање со повеќе камери (продукција на видео со повеќе камери)

Lützen Produktion Video und Medien ви нуди видео снимање со неколку камери истовремено. Ние користиме камери од ист тип. Камерите од ист тип обезбедуваат идентичен квалитет на сликата за секоја слика или поставка на камерата. Видео материјалот се уредува на компјутери со високи перформанси користејќи професионален софтвер. Lützen Produktion Video und Medien веќе нуди можност за производство на видеа во 8K / UHD-II / UHDTV2 / 4320p.
Видео продукција на концерти, театарски претстави, читања ...

Видеоснимањето на концерти, театарски претстави, читања и слично секако се прави со неколку камери. Ако многуте области од сценската изведба треба да се снимаат на видео од различни перспективи, ние го користиме методот со повеќе камери за да го направиме тоа. Се потпираме на модерни камери кои се управуваат од далечина. Камерите се контролираат на различни начини од само една централна точка. На овој начин, едно лице може да управува со 5 или повеќе камери. Ова ви заштедува персонални трошоци.
Видео извештаи за ТВ, стриминг и интернет

Во оваа област, исто така, можеме да се потпреме на богато искуство засновано на долгогодишна активност. Беа произведени и емитувани стотици ТВ прилози и прилози. И темите и локациите беа многу разновидни. Тие вклучуваат актуелни вести и информации, културни настани, спортски натпревари, фудбал, ракомет, социјални настани и многу повеќе. Нашето богато искуство е толку богато што можеме да произведуваме ТВ-прилози и видео извештаи за вас за секакви теми.
Видео продукција на интервјуа, тркалезни маси, настани за дискусија итн.

Во зависност од задачата, неколку камери се користат и за интервјуа, настани за дискусија и тркалезни маси. Ако прашателот не треба да биде прикажан на сликата во интервјуа со само едно лице, понекогаш се сосема доволни две камери. Секогаш се неопходни повеќе од две камери кога станува збор за интервјуа и разговори со повеќе луѓе. Ќе се користат камери со далечинско управување доколку се работи за настан со публика. Ако интервјуата, разговорите или рундите за дискусија се снимаат без публика, нема потреба од навалување на моторот.
Монтажа и монтажа на видео и аудио материјал

Видео снимањето на настани, концерти, интервјуа и слично е разбирливо само едната страна на паричката. Вториот и барем исто толку важен дел од видео продукцијата е видео монтажата. Аудио записите или звучните записи мора да се гледаат и прилагодат кога се уредува видео материјалот. Интеграцијата на дополнителен текст и материјал за слики, како и интеграција на логоа и замаглувања, исто така се случува за време на уредувањето на видеото. Видео материјалот од ваши или други извори лесно може да се интегрира. Исто така, можно е уредување, мешање и совладување на аудио записите од концертните снимки.
Мала серија на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови

Можеме да ви понудиме производство на ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дискови во мали серии. Во однос на архивирањето, ЦД-а, ДВД-а и Blu-ray-дисковите нудат голем број на предности. Безбедноста на податоците на USB-стикови, мемориски картички и хард дискови не е загарантирана вечно. Бидејќи Blu-ray-дисковите, ДВД-а и ЦД-а не содржат електронски компоненти, оваа потенцијална ранливост и причина за губење на податоци е отсутна. Blu-ray-дискови, ДВД-а и ЦД-а се идеални за продажба, подарување или архивирање музика и видеа.

Резултати од повеќе од 20 години креативен процес
Прес-конференција SSC ​​Saalesportclub Weissenfels Review Insights Outlook Дел 1

Прес-конференција SSC ​​SSC Saale-Sport-Club Weissenfels Retrospectives ...»
Вајсенфелс беше подготвен за отворањето на театарските денови и Гетегимназијата ја воодушеви публиката со мјузиклот „Еликсир“. Во ТВ прилог, шефот на културниот оддел, Роберт Брукнер, објасни колку е важен театарот за културниот живот во регионот.

Театарските денови во Вајсенфелс започнаа и ...»
Од здружение до GmbH: Која правна форма за вашето независно училиште? Совети од тренерот Кристин Бојтлер!

Клуб, задруга или GmbH? Кристин Бојтлер ги објаснува ...»
Поглед на изложбите Astro-Kids и Terra Blue во трговскиот центар Schöne Aussicht во Лајслинг - ТВ извештај

Поглед зад сцената на изложбите Astro-Kids и Terra Blue во ... »
Одбивање на профит на принцип: Поглед во мотивите на претприемачот Штефен, кој и врти грб на даноците на државата.

Плаќањето даноци е нешто од минатото: еден ... »
Извештај од супер недела: Сирење од грини од Вирхвиц - Интервју со Хелмут „Хумус“ Пошел за историјата на сирењето од грини и производството, како и транспортот на животните во вселената.

Од сирење од грини до патување во вселената - во ... »
15. Куп на Штадтверке во мал фудбал во градското собрание во Вајсенфелс беше голем успех. Во интервјуата со Матијас Хауке и Екарт Гинтер се дискутираат посебните предизвици за одржување на ваков турнир.

15. Куп на Штадтверке во мал фудбал во Вајсенфелс ... »
Успешните спортисти вчеравечер беа почестени и влезени во златната книга на градот како дел од свечената спортска церемонија во градското собрание на Цајц.

Вчера, успешните спортисти беа почестени во ... »Lützen Produktion Video und Medien ширум светот
slovenščina · slovenian · slovenialainen
عربي · arabic · arabsko
azərbaycan · azerbaijani · azerbejdžanski
română · romanian · romena
español · spanish · স্পেনীয়
македонски · macedonian · maċedonjan
shqiptare · albanian · albanac
basa jawa · javanese · Ява
suomalainen · finnish · finlandais
lëtzebuergesch · luxembourgish · luxemburský
فارسی فارسی · persian farsia · persisk farsia
Монгол · mongolian · mongolsk
Русский · russian · russisch
tiếng việt · vietnamese · ভিয়েতনামী
polski · polish · Đánh bóng
magyar · hungarian · madžarski
ქართული · georgian · georgian
norsk · norwegian · norveški
français · french · француз
Ελληνικά · greek · grški
eesti keel · estonian · Эстони
қазақ · kazakh · kazakh
日本 · japanese · japonais
한국인 · korean · Солонгос
english · anglais · אנגלית
עִברִית · hebrew · Еврей
bahasa indonesia · indonesian · endonezya dili
հայերեն · armenian · Јерменски
latviski · latvian · লাটভিয়ান
lietuvių · lithuanian · litháískur
українська · ukrainian · ukrajinski
bugarski · bulgarian · bulgaria
íslenskur · icelandic · ισλανδικός
हिन्दी · hindi · hindi
nederlands · dutch · Голландский
bosanski · bosnian · বসনিয়ান
svenska · swedish · السويدية
hrvatski · croatian · kroaties
dansk · danish · dänisch
deutsch · german · duits
čeština · czech · tékkneska
中国人 · chinese · chiński
suid afrikaans · south african · sud-african
italiano · italian · italiaans
Српски · serbian · סרבית
gaeilge · irish · irsk
türk · turkish · तुर्की
беларускі · belarusian · valgevenelane
malti · maltese · malta keel
বাংলা · bengali · 孟加拉
português · portuguese · portugis
slovenský · slovak · slovaki


에 의해 수행된 페이지 수정 Yousef Iqbal - 2024.07.25 - 08:25:38